Tento projekt (reg. číslo 0380001200) je spolufinancován Evropskou unií – Evropským fondem Národního plánu obnovy v rámci programu Rozvoje kulturního a kreativního sektoru
„Zdraví není vším, ale bez zdraví je všechno ničím.“ Citát od slavného Artura Schopenhauera dokonale vystihuje, jak důležité je zdraví pro naše životy. Ať už proto, abychom se cítili dobře a měli energii pro každodenní aktivity anebo protože nás chrání před vnějšími škodlivinami. Existuje řada způsobů, jak naše zdraví podpořit. Jedním z nich je kombinace přírodních imunomodulátorů a probiotik.
Otužování je proces postupného vystavování těla chladu. Jistě jste zaznamenali i Vy, že otužování zažilo velký boom naposledy během pandemie covidu, kdy se prakticky nemohlo nikam chodit. Ač se zdá tato kratochvíle zprvu jako naprosté šílenství, hodně lidí si ji zamiluje a propadne jí.
Dýchejte. Cože? To přece děláme automaticky. Ano, ale děláme to správně? Dýchání samo o sobě běžně nevyžaduje vědomou kontrolu a i když dýcháme špatně – nefunkčně, náš mozek a tělo si na to již zvykly a fungují „normálně“. Představme si ale, že když se naučíme dýchat funkčně, můžeme podpořit svou imunitu, nervový systém, ovlivnit svůj mikrobiom, tep srdce, tlak, mysl, spánek a náladu, nebo dokonce zhubnout.
Lymská borelióza je nejčastější antropozoonózou, tedy onemocněním přenášeným ze zvířete na člověka, a to nejen v Evropě, ale i v Asii a Severní Americe. V České republice se nakazí tímto bakteriálním onemocněním přibližně 4 až 5 tisíc lidí ročně. Pojďme si tedy shrnout, co to vlastně lymská borelióza je, jaké jsou jijí příznaky.
Pojem “antioxidanty” v posledních letech slýcháme doslova ze všech stran. Jsou to ochránci zdraví, elixír mládí, pomáhají proti civilizačním chorobám, Opravdu našemu tělu pomáhají? Co jsou to vlastně antioxidanty, kde je můžeme najít a co způsobují? Pojďme se na ně podívat trochu blíže.
Léto je ve své polovině a děti si užívají zasloužené prázdniny. Ani se však nenadějeme a brány škol se opět otevřou a uvolněnému režimu, celodennímu pobytu na sluníčku a bezstarostnosti bude konec. Září a začátek roku jsou pro děti stresujícím obdobím a jejich organismus je v tomto období náchylnější. Začínat s budováním imunity vašich dětí 1. září je však pozdě. Je třeba ji budovat po celý rok. Jak? Máme pro vás 5 tipů jak na to.
Každý z nás je občas nemocný nebo si v domácím prostředí způsobí nějaké poranění. A pro takové případy je třeba mít doma alespoň základní (avšak kompletní a použitelnou) lékárničku, s jejíž pomocí budete schopni ošetřit kteréhokoliv člena rodiny, ať už je problémem rýma nebo odřené koleno. A co má taková domácí lékárnička obsahovat?
Jarní teploty vyloženě vybízí k tomu, abychom se vydali do přírody načerpat novou energii. Čas strávený venku na čerstvém vzduchu totiž pozitivně ovlivňuje jak naše tělo, tak naši mysl. Snižuje úzkost a deprese, pomáhá nám odbourávat stres, blahodárně působí na naše kognitivní funkce a posiluje naši imunitu.
Jaro je již tradičně obdobím půstu. Pro někoho je nástrojem k očistě mysli, pro jiného je to skvělý způsob, jak po zimě nastartovat organismus. Světové studie ukazují, že půst může mít blahodárné účinky na naše zdraví.